Do czego służą otulacze?
Do czego służą otulacze?

Kiedy na świecie pojawia się dziecko, rodzice muszą zdecydować się na to, jakich pieluszek będą używać w pierwszym okresie jego życia, zanim nauczy się ono samodzielnie załatwiać do nocnika albo w toalecie. W przeszłości wszystkie dzieci były pieluchowane pieluszkami wielorazowymi, ponieważ w sklepach nie było dostępnych innych opcji. Kiedy do Polski dotarły nowoczesne rozwiązania z zachodu, czyli pieluszki jednorazowe, polscy rodzice masowo zaczęli je stosować, zamieniając tradycyjną tetrę i flanelę na rzecz wygodnych, chłonnych pieluch z tworzyw sztucznych. 

Konsekwencje tej radykalnej zmiany odbiły się na zdrowiu ich dzieci, które nie tylko narażone były na częstsze odparzenia i podrażnienia, ale także niebezpieczne przegrzanie jąder u chłopców, co skutkuje wzrostem wskaźnika niepłodności w ich dorosłym życiu. Co robić, aby dzieci miały zapewnione dobre zdrowie, a nasza planeta nie obrastała w tony śmieci? Odpowiedź jest prosta – pora wrócić do pieluszek wielorazowych w nowoczesnym wydaniu, które stają się z roku na rok coraz bardziej popularne w kręgach świadomych młodych rodziców.

Dlaczego warto stosować pieluszki wielorazowe?

Nowoczesne pieluszki wielorazowe znacznie różnią się od tych, których używały nasze mamy i babcie. Nie są to już tylko zwykłe kwadratowe płachty tkaniny, które musisz nauczyć się odpowiednio składać, aby mogły szczelnie otulać pupę Twojego malucha. Dzisiaj rodzice mogą przebierać w wielu innowacyjnych rozwiązaniach i systemach, dzięki którym przewijanie wielorazowymi pieluszkami stało się proste i wygodne. Jedną z możliwości są również tradycyjne tetry, tyle że trzeba wybierać te w najlepszym gatunku, żeby pieluszka miała zadowalającą nas chłonność.

Stosowanie wielorazowych pieluch niesie za sobą wiele korzyści zarówno dla zdrowia dziecka, portfela rodzica, jak i ekosystemu naszej planety. Wybierając pieluszki wielorazowe, zapewniasz swojemu dziecku odpowiednią cyrkulację powietrza (mniej odparzeń, podrażnień i reakcji uczuleniowych, a także zdecydowane zmniejszenie ryzyka przegrzania jąder), sobie oszczędność (nie musisz wydawać co tydzień sporej kwoty na jednorazowe produkty, które szybko się zużywają), a środowisku naturalnemu lepsze jutro (nie przyczyniasz się do zaśmiecania Ziemi tonami odpadów z tworzyw sztucznych). Jak widać, pieluszki wielorazowe mają bardzo dużo zalet!

Czym są otulacze i do czego służą?

Otulacz to zewnętrzna część pieluchy zapinana na napy, która umożliwia wygodną regulację rozmiaru. Otula się nimi pupę dziecka, a w ich środek wkłada się różne wkłady chłonne albo owija się najpierw brzdąca pieluszką tetrową, spina ją z przodu specjalną zapinką, a następnie zakłada się na nią otulacz. Wykonane są z wodoszczelnych, ale paroprzepuszczalnych materiałów, które skutecznie zabezpieczają przed przeciekaniem i przemieszczaniem się pieluszki tetrowej, formowanej lub wkładu chłonnego. Nie trzeba ich prać po każdym przewijaniu, chyba że zostaną zawilgocone. Jeżeli są suche, wystarczy je przewietrzyć i można znów owijać nimi wkłady chłonne albo pieluszki tetrowe. Otulacze uszyte z dzianiny PUL zapewniają świetną szczelność i są jednocześnie paropszepuszczalne, dzięki czemu skóra malucha ma zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza. Dla tych, dla których wyborem jest całkowicie naturalne pieluchowanie taki otulacz może być uszyty z wełny. Otulacze wełniane są przewiewne, doskonale chronią przed wilgocią i mają właściwości antybakteryjne, dzięki czemu można ich używać przez długi czas bez nieprzyjemnych zapachów.

W naszym sklepie odnajdziesz otulacze uszyte z dzianiny PUL, delikatnej wełny owczej oraz merynosowej. Są dostępne w dostosowanych do wieku dziecka rozmiarach. Możesz przebierać w wielobarwnych wzorach, dzięki czemu Twoje dziecko będzie nie tylko dobrze chronione, ale będzie też zachwycająco wyglądać!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl