Zalety "kieszonek", czyli pieluch PUL z kieszonką na wkład chłonny
Zalety "kieszonek", czyli pieluch PUL z kieszonką na wkład chłonny

Pieluchy wielorazowe są oczywistym wyborem dla mam, które w szczególny sposób dbają o ekologię i zdrowie swoich dzieci. Zależy im również na zapewnieniu dziecku maksymalnego komfortu. Tego typu pieluszki wykonane są z chłonnych kieszonka to warstwa PUL-u i warstwa wewnętrzna. Nie ma części chłonnej. Chłonny jest wkład, który do niej wkładamy. Pielucha nie działa bez wkładu i zapewniających skórze maluchów odpowiednią cyrkulację powietrza materiałów. Mogą one posiadać specjalną kieszonkę, w której umieszcza się wkład chłonny.

O co dokładnie chodzi z kieszonką na wkład chłonny?

Wielorazowe pieluchy dla dzieci są dostępne w wielu modnych wzorach i kolorach. Dzięki temu każda mama wybierze coś odpowiedniego dla swojego dziecka. Każda pieluszka "kieszonka" składa się z zewnętrznej warstwy, którą szyje się z nieprzemakalnego, paroprzepuszczalnego materiału PUL. Z kolei warstwa wewnętrzna powstaje z delikatnej bawełny lub mikropolaru. Pomiędzy tymi warstwami znajduje się przestrzeń – kieszonka, w którą możemy wsunąć wkład chłonny. To właśnie od niego zależne będzie to, jak dużo chłonąć będzie nasza pieluszka. Te najbardziej chłonne pozwalają dzieciom spokojnie spać w pieluszkach wielorazowych, ku zadowoleniu rodziców.

Po zamoczeniu zarówno wymienny wkład chłonny, jak i kieszonkę trzeba wyprać. Zdaniem wielu osób korzystanie z takiej formy nie może być wygodne. Niektóre mamy uważają, że zabrakłoby im czasu na korzystanie z pieluszek wielorazowych. Jednak jest to nie tylko skuteczny sposób na ochronę środowiska, ale przy odrobinie wprawy także bardzo wygodna opcja nie tylko dla dziecka, ale i dla rodzica.

Co dają pieluszki wielorazowe z wkładem chłonnym?

Przede wszystkim są one zdecydowanie delikatniejsze i wygodniejsze dla dziecka od pieluszek jednorazowych, gdyż wykonane są z przyjemnego dla jego delikatnej skóry materiału. Rzadziej pojawiają się bolesne otarcia czy odparzenia, nic nie zakłóca rozwoju dziecka, jest ono bardziej zadowolone i radosne, więc mama również. Używając takich pieluszek, to rodzic decyduje, jaka będzie ich chłonność, dobierając odpowiedni wkład chłonny. A wygląd? Taka pieluszka wygląda, jak kolorowe majteczki szyte na miarę. Nie można też zapominać o tym, że takie rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne. Z pewnością po dokładnym przeliczeniu będziemy zaskoczeni tym, ile można zaoszczędzić w stosunku do pieluch jednorazowych.

Do kogo kierowana jest oferta pieluch z kieszonką?

Pielucha z kieszonką jest idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnych rodziców, którzy chcą pieluchować dziecko zdrowo, w duchu eco i less waste, ale nie chcą tracić czasu na składanie tetry albo pilnowanie, żeby wkład nie przesuwał się w otulaczu. Kieszonkę z wkładem chłonnym zakłada się tak łatwo, jak przeciętną jednorazówkę. Daje ona możliwość regulowania chłonności i grubości pieluchy. Mnogość dostępnych wzorów i kolorów sprawi, że pupa Twojego dziecka będzie wyglądać urzekająco!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl