Zalety pieluszek z dzianiny PUL
Zalety pieluszek z dzianiny PUL

Pieluchy z dzianiny PUL to produkt do wielorazowego użytku. Stanowi więc doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy z jednej strony chcą ograniczać ilość produkowanych każdego dnia odpadów, a z drugiej strony pragną otaczać swoje pociechy materiałami w pełni bezpiecznymi i przyjaznymi dla ich zdrowia oraz skóry. Przekonaj się, jakie są najważniejsze właściwości pieluch PUL.

Czym jest dzianina PUL? Najważniejsze właściwości

Dzianina PUL to dzianina poliestrowa laminowana cieniutką warstwą poliuretanu (membraną). Jej cechą charakterystyczną są mikropory, które nie przepuszczają cząsteczek wody, ale zapewniają skuteczne odprowadzanie pary wodnej na zewnątrz, przeciwdziałając tym samym odparzeniom. To dzięki temu tego typu pieluchy są wodoodporne, a jednocześnie paroprzepuszczalne. Za właściwą cyrkulację powietrza odpowiadają warstwy uszyte z przewiewnej bawełny. Wielorazowe pieluchy wykonane z dzianiny PUL są w pełni bezpieczne dla dzieci, ponieważ nie zawierają żadnych szkodliwych dla skóry substancji. Podobne właściwości zapewniają otulacze, pieluchy z kieszonką i pieluchy AIO.

PUL, w przeciwieństwie do standardowych pieluch jednorazowych, nie trzyma ciepła. Oznacza to niższą temperaturę wewnątrz i obniżoną wilgotność przy skórze. Przy niższych temperaturach w pieluszce znacznie wolniej namnażają się bakterie. Mniejsze jest też ryzyko odparzeń, infekcji dróg moczowych czy pieluszkowego zapalenia skóry.

Dlaczego warto używać wielorazowych pieluszek PUL?

Główną zaletą pieluszek PUL jest możliwość ich wielorazowego użytku. To sprawia, że są produktem w pełni wpisującym się w filozofię zero waste — tak bliską naszej firmie. Są całkowicie bezpieczne i przyjemne dla skóry dziecka oraz jego zdrowia. Ich krój i precyzja wykonania gwarantuje wygodę i swobodę ruchów. Skutecznie chronią przed przeciekaniem i zabrudzeniami. To najlepszy sposób, aby każdego dnia troszczyć się nie tylko o swojego maluszka, ale również o środowiska i domowe finanse.

Użytkowanie pieluszek PUL jest wygodne i bezproblemowe. Do otulacza lub pieluszki z kieszonką wystarczy zastosować odpowiedni wkład chłonny (dostępne w naszej ofercie). Pieluszka AIO, czyli All-In-One, ma już wszystko, co potrzebne, więc jest tak prosta w użyciu jak każda “jednorazówka”. Pieluchy można prać w temperaturze zalecanej przez producenta. Są one wykonane precyzyjnie, z wysokiej jakości materiału, dlatego też, przy zachowaniu zaleceń prania i pielęgnacji, gwarantują długą żywotność.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl