Jak wkładki laktacyjne pomagają kobietom karmiącym piersią?
Jak wkładki laktacyjne pomagają kobietom karmiącym piersią?

Karmienie piersią to magiczny, ale i bardzo wymagający czas w życiu świeżo upieczonej mamy. Na szczęście istnieje wiele akcesoriów, które znacząco ułatwiają karmienie i codzienne funkcjonowanie w tym okresie. Młoda mama może korzystać z wygodnej, specjalistycznej poduszki do karmienia, nosić biustonosze z odpinaną miseczką, w razie potrzeby użyć laktatora i woreczków do przechowywania pokarmu.

Dla wielu kobiet sporym problemem jest wypływanie mleka z piersi między karmieniami. Aby zachować pełną higienę i czuć się pewnie, warto używać wkładek laktacyjnych. To krążki wykonane z nasiąkliwego materiału, które wchłaniają naturalny, niekontrolowany wypływ pokarmu i osłaniają brodawkę, zwłaszcza kiedy na początku karmienia bywa obolała i podrażniona. Zapewniają także poczucie komfortu, bo dzięki nim mleko nie przesiąka przez ubranie. Kto raz miał okazję używać dobrych wkładek laktacyjnych, ten nie wyobraża sobie karmienia bez nich! Jakie są dostępne rodzaje wkładek i czym się charakteryzują?

Jakie wkładki laktacyjne wybrać?

Istnieją dwa podstawowe rodzaje wkładek: jednorazowe i wielorazowe. Każdy z nich ma wady i zalety. Jednorazówki są wygodne, kiedy jest się poza domem, bo po zużyciu po prostu wyrzuca się je do kosza. Jeśli są dobrej jakości, mają wysoką chłonność i nie przeciekają. Niestety, trudno znaleźć jednorazowe wkładki wykonane z przewiewnych i przyjaznych dla skóry materiałów. Warto pamiętać także o tym, że używanie takich produktów przyczynia się do powstawania większej ilości śmieci i zanieczyszczenia środowiska.

Wkładki laktacyjne wielorazowe to zdecydowanie bardziej ekologiczna opcja. Zamiast wyrzucać do kosza, wystarczy je uprać, aby móc użyć ich ponownie. To wielka zaleta nie tylko wkładek, ale także pieluch wielorazowych i innych artykułów higienicznych, tworzonych w duchu less waste.

Wielorazówki dostępne w sklepie ZUFiZO składają się z nieprzemakalnej i paroprzepuszczalnej dzianiny PUL i bawełnianego wypełnienia. To przewiewne materiały, które jednocześnie zapewniają bardzo wysoką chłonność. Można też wybrać rozwiązanie w 100% naturalne. Wełniane kieszonki, a w nich bawełniane wkładki z niebielonej, miękkiej flaneli. Takie wkładki wielorazowe w ZUFiZO są dostępne w dwóch grubościach i pasują wymiarami do kieszonek, również dostępnych w naszym sklepie. Nie odznaczają się pod biustonoszem, dzięki czemu nosi się je wygodnie i dyskretnie. Nasze wkładki są nie tylko perfekcyjnie wykonane, ale także estetyczne. Szyjemy je z miłych dla oka, kolorowych materiałów, aby karmienie piersią było jeszcze przyjemniejsze! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl